Νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό

Μπαμ-Μπαμ ο Εργοτέλης

Με γκολ των Αναστασάκου και Μπαμ Μπαμ ο Εργοτέλης νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στο Παγκρήτιο για την Super League.

Με δύο γκολ σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στο ματς που ολοκλήρωσε τη 2η αγωνιστική.

Σε ένα ματς όπου στο πρώτο ημίχρονο δεν είδαμε σχεδόν τίποτα, δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του β' μέρους ο Μπαντιμπανγκά σέρβιρε έτοιμο γκολ με τον Αναστασάκο να ακουμπά τελευταίος και να ανοίγει το σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό για τον Λεβαδειακό, πέντε λεπτά αργότερα ο Μπαμ Μπαμ σκόραρε και «έγραψε» το τελικό 2-0.

Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να απειλήσει και να αλλάξει τα δεδομένα, αλλά η μοναδική αξιόλογη φάση ήταν αυτή του 67' στο άστοχο σουτ του Μάντζιου.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Ρέντζας, Σαρρής, Κοζορώνης, Πίτσος, Μπουχαλάκης, Τζανακάκης, Μπαντιμπανγκά (87' Μπουρσέλης), Μπαμ Μπαμ (64' λ.τρ. Βερπακόφσκις), Χαντί, Αναστασάκος (89' Δωματάς).

Λεβαδειακός (Λεμονής): Πρζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Γεωργίου, Μανόλο, Λυκογιάννης, Μαχαίρας (55' Μπούστο), Λαμπρόπουλος (79' Μάρτινς), Βασιλείου (62' Γιάντσης), Ορτέγκα, Κονέ, Μάντζιος.