SUPERLEAGUE 2013 - 2014

Πήρε φωτιά το δεύτερο ημίχρονο

Χορταστική ισοπαλία στη Λειβαδιά

Σ' ένα καταπληκτικό παιχνίδι Λεβαδειακός και Πανθρακικός πήραν από ένα βαθμό μετά το μεταξύ τους 2-2 στη Λειβαδιά.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο οι ομάδες περιορίστηκαν σε αναγωνιστικό παιχνίδι, ο αγώνας πήρε φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό στο 56' αλλά μέσα σ' ένα τετράλεπτο ο Πανθρακικός έφερε τα πάνω-κάτω.

Ο νεοαποκτηθείς φορ Ιγκόρ ισοφάρισε στο 58' ενώ στο 60 ο επίσης νεοαποκτηθείς Κάσες έγραψε το 1-2! Στο 73' τα αριθμητικά δεδομένα του αγώνα αλλοιώθηκαν με την αποβολή του Ντιόγκο και στο 84' ο πολύπειρος Μάντζιος βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για τον Λεβαδειακό.

Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός: Πρζιρόφσκι, Ιωαννίδης (79' Νικολακάκης), Γεωργίου, Μανόλο, Μουλόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μαχαίρας, Κάντζι, Μάρτινς (59' Μάντζιος), Ορτέγκα (66' Κονέ), Βασιλείου.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Ντιόγκο, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Εμπό, Ρομέου (57' Τζάνης), Κάσες, Μπαϊκαρά (78' Χρήστου), Ιγκόρ.