Με Βούκιτς στο 94'

Νίκη με ανατροπή ο ΠΑΟΚ

Με γκολ του Βούκιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-1 τον αξιόμαχο Εργοτέλη για την 10η αγωνιστική της Super League.

Με γκολ του Ζβόνιμιρ Βούκιτς στο 94ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ πέτυχε μία ακόμη ανατροπή στην Τούμπα, έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου Εργοτέλη (2-1) και πανηγύρισε την έκτη εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Βερπακόφσκις, με τον Εργοτέλη να δημιουργεί και να χάνει κι άλλες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το προβάδισμα. Ο Δικέφαλος βρήκε τη λύση στο 64' με κεφαλιά του Κατσουράνη μετά από σέντρα του Λίνο για να έρθει ο Βούκιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράψει το 2-1 με θαυμάσια εκτέλεση φάουλ.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ (35' Λόπεθ), Κατσικάς, Κατσουράνης, Λαζάρ, Νίνης (53' Βούκιτς), Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης (75' Νέτσιντ).

Εργοτέλης: Αθανασίου, Ρέντζας, Κοιλιάρας, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Πελέ, Καρντόσο (69' Κοζορώνης), Μπουχαλάκης (81' Σαρρής), Χαντί, Βερπακόφσκις (74' Ρομάνο), Διαμαντάκος.