Νικητής στο Παγκρήτιο

Πρώτο διπλό για τον Αστέρα

Το γκολ του Μπαράλες στο 58ο λεπτό χάρισε το διπλό στον Αστέρα Τρίπολης επί του Εργοτέλη (1-0), το πρώτο στο εφετινό πρωτάθλημα.

Επρεπε να περάσουν 12 αγωνιστικές για να πανηγυρίσει ο Αστέρας Τρίπολης την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Αυτή ήρθε με το 1-0 επί του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο με σκόρερ του Μπαράλες στο 58ο λεπτό.

Oι Αρκάδες ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και είχαν τις σπουδαιότερες ευκαιρίες, με σημαντικότερη το δοκάρι του Κοντοέ στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η δεύτερη εντός έδρας ήττα για τον Εργοτέλη, ο οποίος μετράει μόλις μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Πετράκης): Αθανασίου, Κοιλιάρας (8' Τζανακάκης), Γιοβάνοβιτς, Μεχία, Ρέντζας (63' Μπαντιμπανγκά), Καρντόσο (71' Αναστασάκος), Πελέ, Χαντί, Βερπακόφσκις, Ρομάνο, Διαμαντάκος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βεργέτης): Ερνάντες, Λουί (76' Ζαραδούκας), Ζησόπουλος, Γκόιαν, Κοντοές, Μουνάφο, Ουσέρο, Σέτι, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο (58' Γκρατσίνι), Μπαράλες (72' Τσαμπούρης)