1-0 τον Παναιτωλικό

Ο Πετρόπουλος λύτρωσε τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 τον Παναιτωλικό στην πρεμιέρα της Super League.

Το γκολ του Αντώνη Πετρόπουλου στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε στον ΟΦΗ τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0 στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

Οι Κρητικοί του Τζενάρο Γκατούζο ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» από νωρίς τη νίκη απέναντι στον παθητικό Παναιτωλικό.

Την τελευταία λέξη, βέβαια, είχε ο Αντώνης Πετρόπουλος, ο οποίος με ατομική ενέργεια και σουτ χάρισε τη νίκη στους Κρητικούς στο 92ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μεϊτέ, Μιλιάζες (Κουτσιανικούλης 80'), Αρτόλα (Λαμπρόπουλος 71'), Στάθης, Μακρής, Ραζάκ, Περογαμβράκης, Πετρόπουλος.

Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος, Μαλεζάς, Κούσας, Κέβιν, Κόρμπος, Μαρτίνες (θΕΟΔΩΡΊΔΗς 92'), Παπουτσιγιαννόπουλος (Ρουμπουλάκου 63'), Καπέλ, Μύγας (Καλογέρης 46'), Άλβες.