Κύπελλο

Προβάδισμα ο Λεβαδειακός

Με το 1-1 που απέσπασε στη Ριζούπολη ο Λεβαδειακός απέκτησε τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12' με το πέναλτι του Καραδέμητρου αλλά οι Βοιωτοί ισοφάρισαν μόλις έξι λεπτά αργότερα με τον Μιλιάζες επίσης από τη βούλα του πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα που ζήτησε πιο πολύ τη νίκη ήταν ο Απόλλων. Ο Βάντερσον όμως έχασε πέναλτι και μία καλή ευκαιρία με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να μην διαφοροποιηθεί περαιτέρω.

Οι συνθέσεις

Απόλλων: Πίτκας, Χατζηζήσης, Λίτσης, Γεωργίου (82' Κύργιας), Κοτσώνης, Χατζής, Σέτι (46' Ψιάνος), Βάντερσον, Άρσιτς, Καραδέμητρος (70' Βασιλαντωνόπουλος), Κυβελίδης.

Λεβαδειακός: Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μιλιάζες, Μάγκας, Πίντερ (46' Τομάς), Σάντσες, Γκόμες, Μιλοσάβλιεφ (68' Βούκσεβιτς), Ορτέγκα, Μπουσταμάντε (58' Μάντζιος), Σοτέλο.