• Λεπτές ισορροπίες για ΔΝΤ-νέο Μνημόνιο

Κοντά στα play off οι «κυανέρυθροι»

Ισοπαλία στα Γιάννενα

ΠΑΣ και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 στο γήπεδο των Ζωσιμάδων στο παιχνίδι που έκλεισε την 27η αγωνιστική της Superleague.
pan

Oι Ηπειρώτες έπαιξαν πολύ καλύτερα από τους αντιπάλους τουλάχιστον στα 75 πρώτα λεπτά του ματς. Προηγήθηκαν νωρίς στο 25' μ' ένα σπάνιο γκολ (απευθείας κόρνερ) και κυριάρχησαν πιέζοντας τον αντίπαλο και για άλλο τέρμα.

Μετά το 75' όμως, και ενώ ο Πανιώνιος είχε κάνει τρεις γρήγορες αλλαγές, τα αριθμητικά δεδομένα άλλαξαν καθώς αποβλήθηκαν οι Μανιάς και Ρισβάνης με διαφορά ενός λεπτού.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και στο 84' δικαιώθηκαν για αυτή τους την πίεση με το γκολ του Καραμάνου.

Οι συνθέσεις

ΠΑΣ Γιάννινα: Περιστερίδης, Καρανίκας, Λίλα, Μιχαήλ, Ναδάλες (90' Γιάκος), Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Σκόνδρας, Ακόστα, Ίλιτς (90' Ηλιάδης), Μανιάς.

Πανιώνιος: Διούδης, Β. Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμος, Σιώπης (64' Χαλκιαδάκης), Καθάριος (59' Τζανδάρης), Μασούρας (46' Ανσαριφάρντ), Μπακασέτας, Καραμάνος.