Τεσσάρα στη Λεωφόρο

Ξέσπασε στον Ηρακλή ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός άφησε πίσω του το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και ξέσπασε στον Ηρακλή με τεσσάρα, για την 27η αγωνιστική της Super League.
berg

Με τον Μολέντο και τον Μπεργκ να πετυχαίνουν από δύο γκολ, ο Παναθηναϊκός διέλυσε με 4-0 τον Ηρακλή στη Λεωφόρο και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 27ο λεπτό, ενώ με δυο ακόμα τέρματα στην επανάληψη, πέτυχαν την δεύτερη πιο ευρεία νίκη τους στην Λεωφόρο τη φετινή περίοδο στο πρωτάθλημα (μετά το 4-0 εναντίον της Καλλονής).

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός (Στραματσόνι): Στιλ, Μέστο, Κουτρουμπής, Μολέντο, Νάνο, Ζέκα, Λουντ, Εβανζελίστα (Αμπέντ 65'), Βιγιαφάνιες (Μπουμάλ 81'), Λέτο (Μαμούτε 75'), Μπεργκ.

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιαμπάρης, Καρασαλίδης, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου (Στάμου 71'), Κυριακίδης, Τσιλιανίδης (μΠΟΥΛΟΎΤ 46'), Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Βέλλιος.