Εύκολη τεσσάρα

Περίπατος Ολυμπιακού με Πανθρακικό

Ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα 4-0 τον Πανθρακικό στο άδειο, λόγω τιμωρίας, γήπεδο Καραϊσκάκης.
poulido_exw

Ο Ολυμπιακός έκανε μία καλή προπόνηση και με ένα μείγμα βασικών και αναπληρωματικών, επικράτησε 4-0 του Πανθρακικού για την 28η αγωνιστική, στο κεκλεισμένων των θυρών «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με τον Πουλίδο και στη συνέχεια τη... σκυτάλη την πήρε ο Πάρντο, ο οποίος με δύο γκολ σε τρία λεπτά (40'-43') ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ερνάνι με υπέροχο γκολ.

Το ματς δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, αφού ο Ολυμπιακός έχει εξασφαλίσει εδώ και καιρό το πρωτάθλημα, ενώ ο Πανθρακικός έχει πέσει και μαθηματικά στη Football League από την προηγούμενη αγωνιστική.

OI ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Ολυμπιακός (Σίλβα): Καπίνο (83' Χουτεσιώτης), Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σιόβας, Τσιμίκας, Ζντιέλαρ, Καμπιάσο (λ.τ. 32' Κασάμι), Ντομίνγκες (68' Σεμπά), Πάρντο, Ερνάνι, Πουλίδο.

Πανθρακικός (Στοΐνοβιτς): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου (73' Ζδράβος-Ρίζος), Μελίσσης, Ηλιάδης (70' Μουδούρογλου), Ντιγκινί, Γαβριηλίδης, Μπουγαΐδης, Μπαϊκαρά, Τσιάρας, Ποτουρίδης, Ίγκορ (87' Ψάλτης).