Τριάρα στη Λιβαδειά

Βαριά ήττα της ΑΕΚ από τον Λεβαδειακό

Η ΑΕΚ έχασε με το βαρύ 3-0 στη Λιβαδειά κι έμεινε χωρίς εκτός έδρας νίκη από τι 17 Ιανουαρίου.
aek_levadiakos

Η ΑΕΚ «πλήρωσε» το τραγικά λάθη της, σημείωσε δύο(!) αυτογκόλ σε διάστημα ενός λεπτού και γνώρισε την βαριά ήττα με 3-0 από τον Λεβαδειακό.

Η ομάδα του Γκας Πογιέτ συνέχισε την... παράδοση του τελευταίου διαστήματος που την θέλει στα εκτός έδρας παιχνίδια να δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει με τίποτα. Και σαν να μην έφτανε αυτό, προς το τέλος του πρώτου μέρους, με δύο πραγματικά απίστευτα αυτογκόλ μέσα σε δύο λεπτά(!), βρέθηκε στο καναβάτσο.

Η ΑΕΚ πίεσε για το πολυπόθητο γκολ, αλλά και πάλι ένα τραγικό λάθος έδωσε την ευκαιρία στον Λεβαδειακό να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Λεβαδειακός: Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Μεντί, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Μαχαίρας (86' Μιλιάζες), Ατζαγκούν, Μάγκας (56' Μαχαμάτ), Μπεν (76' , Γιακουμάκης, Μάντζιος.

ΑΕΚ: Μπαρόχα, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Τζανετόπουλος (46' Τζεμπούρ), Γιόχανσον, Μπουονανότε, Μάνταλος (46' Βάργκας), Μπαρμπόσα, Πέκχαρτ (68' Αραβίδης).