Μείωσαν σε 2-1 τη σειρά με τους Ουόριορς

Όρθιοι οι Μπλέιζερς

Οι Μπλέιζερς κατάφεραν να μείνουν ζωντανοί στη σειρά με τους Ουόριορς τα ξημερώματα της Κυριακής αφού νίκησαν με 120-108 τους πρωταθλητές
blazers

Για το Γκόλντεν Στέιτ πάντως δεν αγωνίστηκε για μία ακόμη φορά ο τραυματίας Στέφεν Κάρι.

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ έβαλε 40 πόντους με 8/13 τρίποντα, μάζεψε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 10 ασίστ, κάνοντας ρεκόρ καριέρας σε αγώνα των πλέι οφ. Εξαιρετικός για τους νικητές και ο Αμίνου που πρόσθεσε 23 πόντους με 4/4 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 3/3 βολές και 10 ριμπάουντ, ενώ ο ΜακΚόλουμ ολοκλήρωσε το ματς με 22 πόντους.

Πάντως ούτε οι ηττημένοι τα πήγαν άσχημα, αφού έκανε επίσης ρεκόρ καριέρας στα πλέι οφ ο Ντρέιμοντ Γκριν με 37 πόντους και 8/12 τρίποντα, ενώ πρόσθεσε 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ σε 41 λεπτά. Ο Κλέι Τόμπσον από την πλευρά του σταμάτησε στους 35 πόντους με 14/28 σουτ βάζοντας 18 πόντους στην 1η περίοδο!