Νίκησε με 2-0 τον Πανιώνιο

Πρώτος με Αθανασιάδη ο ΠΑΟΚ

O ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τον Πανιώνιο στην κεκλεισμένων των θυρών Τούμπα, για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.
athan

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Αθανασιάδη, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 του αποδεκατισμένου Πανιωνίου στην άδεια Τούμπα, διατήρησε το αήττητο στα πλέι οφ της Super League και παρέμεινε στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας με 10 βαθμούς.

Ένα επικίνδυνο σουτ του Πανιωνίου στα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν ό,τι καλύτερο είχαν να δείξουν οι φιλοξενούμενοι προτού αναλάβει δράση ο ΠΑΟΚ στην άδεια Τούμπα. Ο Δικέφαλος ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε και δημιούργησε ευκαιρίες και δικαιώθηκε στο 14ο λεπτό με τον Στέφανο Αθανασιάδη να ανοίγει το σκορ. Στο 25ο λεπτό ο ίδιος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και με το 2-0 έβαλε στη θέση του οδηγού την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος ο καλός ρυθμός συνεχίστηκε και αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν. Σημαντικότερη αυτή του 65ου λεπτού με τον Μπαργκάν να... χάνει από την εντυπωσιακή επέμβαση του Γλύκου.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Μαλεζάς (64' Χατζηησαΐας), Βίτορ, Λέοβατς, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Πέλκας, Ροντρίγκες (72' Κοροβέσης), Μακ, Αθανασιάδης (46' Μπερμπάτοφ).

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Ποζατζίδης, Πατσατζόγλου, Ρισβάνης (82' Κ. Βλάχος), Αργυρόπουλος, Σιώπης (66' Μπλέτσος), Κόρμπος, Μασούρας (80' Πινιώτης), Βιγιάλμπα, Καθάριος, Μπαργκάν.