• Μία ανάσα πριν τη συμφωνία η κυβέρνηση

Ισοπαλία 2-2 με την Κροατία στις καθυστερήσεις

Euro 2016: Σώθηκε από θαύμα η Τσεχία

Το πιο συναρπαστικό παιχνίδι του Euro 2016 μέχρι στιγμής έγινε την Παρασκευή στο Σεντ Ετιέν όπου η Κροατία αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 με την Τσεχία.
chech

Οι Κροάτες ήταν πολύ καλύτεροι στα πρώτα 75 λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν με χαρακτηριστική άνεση με 2-0. Πρώτα σκόραρε ο Πέρισιτς στο 37' και στη συνέχεια ο Ράκιτιτς στο 59'.

Οι Τσέχοι μείωσαν στο 76' με τον Σκόντα και εν συνεχεία εκμεταλλεύτηκαν την...αναστάτωση που προκλήθηκε μετά τη μίνι διακοπή για ρήψη καπνογόνων.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων η Τσεχία κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ Τόμας Νέσιντ.
Τσεχία : Τσεχ, Καντεράμπεκ, Χούμπνικ, Σίβοκ, Λιμπερσκί, Πλάζιλ (85' Νέσιντ), Σκαλάκ, Κρεΐτσι, Ροζίτσκι, Νταρίντα, Λάφατα (67' Σκόντα).
Κροατία: Σούμπασιτς, Σρνα, Τσόρλουκα, Βίντα, Στρίνιτς (96' Βισάλικο), Μπάντελ, Μόντριτς (62' Κόβασιτς), Ράκιτιτς (95' Σίλντενφελντ), Μπρόζοβιτς, Πέρισιτς, Μάντζουκιτς.