• Καταιγίδες, μποφόρ, χαλάζι και χιόνια από σήμερα το βράδυ

Ξημερώματα Δευτέρας ο μεγάλος τελικός

Iσοφάρισαν οι Καβς, όλα θα κριθούν στο Όκλαντ!

Σε έβδομο παιχνίδι θα κριθεί ο εφετινός τίτλος στο ΝΒΑ καθώς τα ξημερώματα της Παρασκευής οι Καβαλίερς ισοφάρισαν τη σειρά με τους Ουόριορς επικρατώντας με 115-101 στο Κλίβελαντ!
lebron

Η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ το πάλεψε μέχρι και τα μισά του τέταρτου δωδεκαλέπτου όταν και έφτασε στο -7 (86-79) μετά από τρίποντο του Μπαρμπόσα, όμως ο Λεμπρόν Τζέιμς με ένα... προσωπικό του σόου στο τέλος και 18 σερί πόντους, πήρε την ομάδα του από το χέρι και την οδήγησε στη νίκη.

Ο "Βασιλιάς" ήταν ακόμα καλύτερος από το προηγούμενο ματς και τελείωσε τον έκτο τελικό με 41 πόντους, 16/27 σουτ, 6/8 ελεύθερες βολές, 11 ασίστ, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 3 κοψίματα! Από κοντά και ο Κάιρι Ίρβινγκ που έβαλε 23 πόντους (τους 20 στο πρώτο ημίχρονο) αλλά είχε ενοχλήσεις στο αριστερό πόδι και δεν πήρε βοήθησε στην τέταρτη περίοδο.

Ο Κάρι ναι μεν είχε 30 πόντους αλλά αποβλήθηκε με 6 φάουλ κάτι που τον έκανε έξαλλο.

Οι Ουόριορς πάντως θα έχουν το πλεονέκτημα της έδρας αφού το 7ο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Οκλαντ.