ΕΛΛΑΔΑ

Η προετοιμασία στην Αυστρία

Νίκη για τον Ολυμπιακό στο πρώτο φιλικό

Άνετη νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας του στην Αυστρία. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 4-1 τη Χόρν, ομάδα δεύτερης κατηγορίας στο αυστριακό ποδόσφαιρο.
osfp

Ως είθισται σ' αυτές τις περιπτώσεις, ο Βίκτορ χρησιμοποίησε σχεδόν όλους τους ποδοσφαιριστές του. Ήδη από το πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0 χάρη σε δύο γκολ του Πουλίδο (5' και 23') και ένα του Φουρτούνη (34').

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός σκόραρε στο 56' με τον Γιαννιώτα και έτσι απάντησαν στο γκολ που είχαν δεχθεί ένα λεπτό νωρίτερα από τον Τάνο.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Καπίνο (46' Χουτεσιώτης), Φιγκέιρας (46' Μπέρτος), Μποτία (46' Γούτας), Βούρος (46' Σιόβας), Μαζουακού (46' Τσιμίκας), Μπουχαλάκης (46' Ανδρούτσος), Ρέτσος (46' Κασάμι), Πάρντο (46' Γιαννιώτας), Φορτούνης (46' Ντομίνγκες), Μανθάτης (46' Σεμπά), Πουλίδο (46'Ολαϊτάν).