• Εφιάλτης η «πρόταση Σόιμπλε» για το Μαξίμου

Euro 2016

Πρεμιέρα με νίκη για τους Γερμανούς

Η Γερμανία διατήρησε την παράδοση που την θέλει να νικάει στην πρεμιέρα της σε Euro, καθώς επικράτησε 2-0 της Ουκρανίας.
germania

Η Γερμανία τα βρήκε σκούρα απέναντι στους Ουκρανούς για ένα 20λεπτο, ωστόσο ο Νόιερ άντεξε και τα γκολ των Σκοντράν Μουστάφι και Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ της έδωσαν τη νίκη με 2-0 στον 3ο όμιλο.

Τα «πάντσερ» άνοιξαν το σκορ στο 19' με τον Σκοντράν Μουστάφι, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σβάινσταϊγκερ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα, διώχνοντας οποιοδήποτε άγχος από την ομάδα του.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Χέβεντες, Τζερόμ Μπόατενγκ, Μουστάφι, Χέκτορ, Κεντίρα, Κρόος, Μεσούτ Εζίλ, Τόμας Μίλερ, Ντράξλερ (78' Σέρλε), Γκέτσε (90' Σβάινσταϊγκερ).

ΟΥΚΡΑΝΙΑ: Πιάτοβ, Φεντέτσκι, Χατσερίντι, Ρακίτσκι, Σεβτσούκ, Σιντορτσούκ, Στεπανένκο, Κοβαλένκο (74' Ζίντσενκο), Γιαρμόλενκο, Κονοπλιάνκα, Ζοζούλια (66' Σελεζνιόβ).