Ήττα με γκολ στις καθυστερήσεις

Στο καναβάτσο η Εθνική στο Σίδνεϊ

Την ήττα με 1-0 από την Αυστραλία στο Σίδνεϊ γνώρισε την Πέμπτη η Εθνική μας ομάδας.
greece_australia

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημειώθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Λέκι διαμόρφωσε το 1-0.

Η Εθνική ομάδα δεν έπαιξε καλά και είναι χαρακτηριστικό ότι είχε ως καλύτερο παίκτη της τον τερματοφύλακα Στέφανο Καπίνο ο οποίος μπήκε στη θέση του τραυματία Καρνέζη στο 15'.

Για την Αυστραλία αγωνίστηκε και τα 90 λεπτά ο Απόστολος Γιάννου ο οποίος έχει γεννηθεί επί αυστραλιανού εδάφους.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Αυστραλία: Ράιαν, Γκέρια, Σένσμπερι, Ντέγκενεκ, Σμιθ, Τζέντινακ, Μίλιγκαν, Μόουι (60' Ρόγκιτς), Κρούζε (60' Λέκι), Μπερνς, Γιάννου.

ΕΛΛΑΔΑ: Καρνέζης (15’ Καπίνο), Οικονόμου, Σταφυλίδης, Παπασταθόπουλος, Τοροσίδης, Μανιάτης, Γιαννιώτας (73’ Αραβίδης), Χριστοδουλόπουλος (46’ Μπακασέτας), Σάμαρης (56’ Ταχτσίδης), Βέλλιος και Διαμαντάκος (46’ Χολέμπας).