Νίκη με 2-0

Άρεσε ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Τβέντε

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 την Τβέντε σε φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους.
paok_twente

Ο ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε σοβαρός στο τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους κόντρα στη Τβέντε, την οποία και νίκησε 2-0.

Στο 77ο λεπτό, ο Μπίσεσβαρ έβγαλε ωραία μπαλά στον Μάτος ο οποίος έκανε το γύρισμα στην περιοχή, εκεί βρισκόταν ο Σάκχοφ, ο οποίος με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μάρσμαν.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ βρήκε και δεύτερο τέρμα. Μετά από ωραία μπαλιά (πάλι) του Μπίσεσβαρ, ο Τζάλμα πετάγεται ανάμεσα στους αμυντικούς και προλαβαίνει την έξοδο του Μάρσμαν για το 2-0.

Επόμενο φιλικό του ΠΑΟΚ (και τελευταίο πριν την πρώτη αναμέτρηση με τον Άγιαξ για το Champions League), αυτό με τον Απόλλωνα Λεμεσού στην Τούμπα στις 21 του μήνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος (80' Κίτσιου), Λέοβατς, Τζαβέλλας, Κρέσπο (70’ Μαλεζάς), Χαρίσης (46’ Μπίσεσβαρ), Τσίμιροτ (83' Κοροβέσης), Σάκχοφ (80' Τζιόλης), Κάμπος, Ροντρίγκες (66’ Ζάιρο), Αθανασιάδης (70’ Κουλούρης)