Εξαιρετικός ο Τζαλμάς

Άρεσε ο ΠΑΟΚ στο φιλικό με τη Μπριζ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τη Μπριζ σε φιλική αναμέτρηση στην Ολλανδία.

Με τους Κουλούρη και Πέλκα να σκοράρουν και τον Τζάλμα MVP του γηπέδου, ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 την πρωταθλήτρια Βελγίου Μπριζ σε φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους.

Ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 70ο λεπτό μετά από ωραία αντεπίθεση. Ο Γιαννούλης πέταξε την μπάλα στον Ροντρίγκες, αυτός σέρβιρε στον Κουλούρη, ο οποίος έκανε το 1-0 από κοντά.

Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε το 2-0 από τον Πέλκα. Εξαιρετικό σλάλομ και τσίμπημα της μπάλας, η οποία πήρε πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

ΠΑΟΚ: Γλύκος (46' Βελλίδης), Μάτος (46' Κίτσιου), Πούγγουρας (46' Μαλεζάς), Τζαβέλλας (60' Κρέσπο), Λέοβατς (60' Γιαννούλης), Τζιόλης (46' Χαρίσης), Τσίμιροτ (60' Ζάιρο), Κάμπος (60' Κοροβέσης), Περέιρα (46' Πέλκας), Μυστακίδης (46' Ροντρίγκες), Αθανασιάδης (60' Κουλούρης).