Βρίσκουν ρυθμό οι "πράσινοι"

Τεσσάρα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός ήταν επιβλητικός στο φιλικό με την Τσβόλε το βράδυ της Τετάρτης στη Λεωφόρο. Με διαφορετικούς σκόρερ επικράτησε 4-0 και έδειξε έτοιμος για το πρώτο επίσημο ματς της σεζόν στο Europa League.

Η ομάδα του Στραματσόνι προηγήθηκε με εξαιρετικό σουτ του Λεντέσμα στο 27ο λεπτό, για να έρθει ο Λουντ 10 λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Στο 30ο λεπτό ο Γουακάσο, ο οποίος έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό, πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων με εξαιρετική ατομική ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του φιλικού έπεσε, οι δύο ομάδες προχώρησαν σε αλλαγές, ωστόσο ο Παναθηναϊκός βρήκε και τέταρτο γκολ. Στο 67', μετά από υπέροχη μπαλιά του Βιγιαφάνες, ο Μπεργκ διαμόφωσε το τελικό 4-0.

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Στιλ (83' Οδ.Βλαχοδήμος), Μέστο (73' Ρέις), Ιβανόφ, Κουτρουμπής (64' Μολέδο), Χουλτ (73' Νάνο), Λεντέσμα (79' Π.Βλαχηδήμος), Ζέκα (73' Στάικος), Γουακάσο (64' Μπουμάλ), Λουντ, Ιμπάρμπο (64' Βιγιαφάνιες), Μπεργκ