• Γενικά αίθριος ο καιρός από σήμερα

Νίκησε με 3-0 στη Τιφλίδα

Αγκαλιά με την πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έκανε αυτό που έπρεπε με τη Ντιναμό Τιφλίδας και με το 3-0 έβαλε γερές βάσεις πρόκρισης για τους ομίλους του Europa League.
paok

Ο ΠΑΟΚ πήρε ό,τι καλύτερο μπορούσε στην έδρα της Ντιναμό Τιφλίδας και με το 3-0 πάει στη ρεβάνς της Τούμπας για να σφραγίσει τη μεγάλη πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ουσιαστικά πήρε τα ηνία του από το 20ο λεπτό, όταν ο Μάτος με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Ο ΠΑΟΚ έγινε το αφεντικό, πίεσε κι έχασε ευκαιρίες για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ και τελικά δικαιώθηκε για την προσπάθειά του στο 71ο λεπτό όταν ο Κρέσπο, μετά από γύρισμα με τακουνάκι του Τζαβέλλα, έστειλε ανενόχλητος με κοντινή προβολή τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 83' ο Φακούντο Περέιρα με κεφαλιά ψαράκι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα της μεγάλης εκτός έδρας νίκης, διαμορφώνοντας το τελικό και θριαμβευτικό 0-3.