Σαρωτική Λίβερπουλ - Έριξε τεσσάρα στη Μπαρτσελόνα

Μπορεί αν βρισκόμαστε ακόμα σε περίοδο προετοιμασίας και φιλικών αγώνων, αλλά παιχνίδια όταν μια ομάδα σαν τη Μπαρτσελόνα χάνει με 4-0 έχοντας στην εντεκάδα της τους Μέσι και Σουάρες τότε αποτελεί είδηση.
mane

Στο διεθνές κύπελλο πρωταθλητριών τέθηκαν αντιμέτωπες η Λίβερπουλ του Γιούργκεν Κλοπ με τη Μπαρτσελόνα του Λουίς Ενρίκε με τους Άγγλους να αφήνουν μεγάλες υποσχέσεις για τη σεζόν που έρχεται επικρατώντας με 4-0 των Καταλανών.

Το σκορ άνοιξε στο 15' o νεοφερμένος επιθετικός των «Κόκκινων» Μανέ και το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του β' ημιχρόνου η Λίβερπουλ πέτυχε δύο γκολ στο 47' και στο 48' με τους Μασεράνο (αυτογκόλ) και Οριτζί αντίστοιχα. Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Μάρκο Γκρούγιτς στο 90+2 του αγώνα.