• Κάτω από τα 6.000 ευρώ το αφορολόγητο, κούρεμα συντάξεων

Europa League

Τεράστιο βήμα πρόκρισης ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-0 την Μπρόντμπι στη Λεωφόρο και είναι αγκαλιά με την πρόκριση για τους ομίλους του Europa League.
pao

Ο Παναθηναϊκός έκανε αυτό που έπρεπε κόντρα στη Μπρόντμπι, στο πρώτο ματς για τα πλέι οφ του Europa League. Εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό
πλεονέκτημα, νίκησε εύκολα με 3-0 και πλέον έχει στα χέρια του την πρόκριση στους ομίλους της ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα από τη Μπρόντμπι για 33 λεπτά. Μέχρι, δηλαδή, το χρονικό σημείο όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω
αποβολής. Η ομάδα του Στραματσόνι -που απειλήθηκε σε δοκάρι σε διώξιμο του Μέστο- πήρε τα ηνία και στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ όταν ο Γουακάσο
έκανε τρομερή μπαλιά στον Μπεργκ κι αυτός με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0.

Λίγο μετά την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός είχε διπλό κέρδος. Κέρδισε πέναλτι και αποβολή (η Μπρόντμπι έμεινε με 9 παίκτες) και έφτασε
στο 2-0 με τον Λεντέσμα να εκτελεί εύστοχα.

Το ματς είχε πλέον μονόπλευρο χαρακτήρα. Ο Παναθηναϊκός έπαιζε με 2 παίκτες παραπάνω, είχε τον έλεγχο και φάνταζε θέμα χρόνου να γίνει το 3-0 (στο 76'
είχε δοκάρι σε σουτ του Λεντέσμα).

Τελικά το 3-0 ήρθε στο 82' με σκόρερ τον Μπεργκ. Ο Σουηδός έγινε αποδέκτης της ασίστ του Λεντέσμα και έγραψε το τελικό και θριαμβευτικό αποτέλεσμα που
ουσιαστικά στέλνει από τώρα το τριφύλλι στους ομίλους του Europa League.