Έκανε θρίλερ τον περίπατο

Χιτσκοκική νίκη του Πλατανιά

Ο Πλατανιάς διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα της Super League επικρατώντας στα Χανιά του Λεβαδειακού με 3-2.
platanias

Η διαφαινόμενη εύκολη επικράτηση του Πλατανιά μετατράπηκε σε ντέρμπι. Η ομάδα των Χανίων προηγήθηκε 3-0, αλλά ο Λεβαδειακός έκανε την αντεπίθεσή του και απείλησε να φύγει με το βαθμό (τελικό αποτέλεσμα 3-2).

Ο Πλατανιάς άρχισε ιδανικά στο παιχνίδι καταφέρνοντας να πετύχει τρία γκολ σε 34 λεπτά αγώνα. Ο Μανούσος στο 18' και στο 26' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, ενώ στο 34' ο Γιακουμάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο απογοητευτικός Λεβαδειακός προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει με τον Καραχάλιο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός ανέβασε την απόδοσή του και μετέτρεψε το παιχνίδι σε ντέρμπι με το γκολ του Γιακουμάκη στο 72ο λεπτό. Μάλιστα, θα μπορούσε να φτάσει ακόμα και στο 3-3 αν ευστοχούσε στις ευκαιρίες που έχασε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.