ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Η κλήρωση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας

Ολοκληρώθηκε σήμερα η κλήρωση των οκτώ ομίλων της Β’ φάσης του κυπέλλου Ελλάδος, με τον Ολυμπιακό να είναι στον ίδιο όμιλο με Πλατανιά, Χανιά και Σπάρτη, ενώ ο Παναθηναϊκός κληρώθηκε με ΟΦΗ, Ηρακλή και Απόλλων Σμύρνης.
kypello11

Η ΑΕΚ κληρώθηκε στον ίδιο όμιλο με Κέρκυρα, Αναγέννηση Καρδίτσας και Λαμία, ενώ ο ΠΑΟΚ με Λάρισα, Τρίκαλα και Ελευσίνα ή Ζάκυνθος (ανάλογα με την επικύρωση της βαθμολογίας της Football League).

Σε κάθε όμιλο οι ομάδες θα αναμετρηθούν μια φορά. Οι ομάδες της Σούπερ Λίγκας θα έχουν έναν μόνο αγώνα εnτός έδρας σε αντίθεση με εκείνες της Football League που θα αγωνιστούν δύο φορές μπροστά στους οπαδούς τους.

Οι αναμετρήσεις για την πρώτη αγωνιστική θα διεξαχθούν από τις 25 Οκτωβρίου έως και τις 27 του ίδιου μήνα, ενώ αυτές της δεύτερης αγωνιστικής θα γίνουν στις 29 και 30 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση και το αναλυτικό πρόγραμμα:

1ος όμιλος: ΠΑΟΚ, Λάρισα, Τρίκαλα, Ελευσίνα ή Ζάκυνθος (απομένει η επικύρωση της βαθμολογίας της Football League)

2ος όμιλος: Ολυμπιακός, Πλατανιάς, Χανιά, Σπάρτη

3ος όμιλος: Παναθηναϊκός, Ηρακλής, ΟΦΗ, Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος: ΠΑΣ Γιάννινα, Ξάνθη, Αγροτικός Αστέρας, Καλλονή

5ος όμιλος: Αστέρα Τρίπολης, Βέροια, Άρης, Αιγινιακός

6ος όμιλος: ΑΕΚ, Κέρκυρα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Λαμία

7ος όμιλος: Ατρόμητος, Παναιτωλικός, Πανθρακικός, Καλλιθέα

8ος όμιλος: Πανιώνιος, Λεβαδειακός, Κισσαμικός, Πανσερραϊκός

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – Τρίκαλα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος

3η αγωνιστική 13-15/12

Τρίκαλα – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – ΠΑΟΚ

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

Σπάρτη – ΑΟ Χανιά

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός

Πλατανιάς – Σπάρτη

3η αγωνιστική 13-15/12

ΑΟ Χανιά – Πλατανιάς

Σπάρτη – Ολυμπιακός

3ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική 13-15/12

ΟΦΗ – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

4ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη – Καλλονή

3η αγωνιστική 13-15/12

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη

Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα

5ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Αστέρας Τρίπολης – Βέροια

Αιγινιακός – Άρης

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Βέροια – Αιγινιακός

3η αγωνιστική 13-15/12

Άρης – Βέροια

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης

6ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΑΕΚ – Κέρκυρα

Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ

Κέρκυρα – Λαμία

3η αγωνιστική 13-15/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

7ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Καλλιθέα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Καλλιθέα – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Πανθρακικός

3η αγωνιστική 13-15/12

Καλλιθέα – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Ατρόμητος

8ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Κισσαμικός – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική 13-15/12

Κισσαμικός – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος

Δεν υπάρχουν ακόμη σχόλια.

Υποβολή απάντησης

Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ.
Παρακαλώ εισάγετε το email σας εδώ.
Παρακαλώ εισάγετε το σχόλιο σας εδώ.