Προβληματικός ο Ατρόμητος

Μεγάλο διπλό του Παναιτωλικού στο Περιστέρι!

Ο Παναιτωλικός έκανε ζημιά στον Ατρόμητο, επικρατώντας 2-0 στο Περιστέρι. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας του Αγρίνιου στο εφετινό πρωτάθλημα.
panaitolikos-atromitos

Ο Παναιτωλικός ρέφαρε την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα την περασμένη Κυριακή. Η ομάδα του Αγρινίου πήρε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα του Ατρόμητου (2-0), ο οποίος για δεύτερο σερί ματς έμεινε μακριά από τη νίκη χωρίς να σκοράρει.

Στην πρώτη ευκαιρία του ματς η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Ουάρντα πέρασε τη μπάλα δεξιά στον Κλέσιο, ο οποίος σέντραρε στην περιοχή του Ατρόμητου, ο στόπερ Μιγκέλ Ροντρίγκεζ βρέθηκε σε θέση φορ και με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Γκορμπούνοφ για το 0-1 στο 12ο λεπτό.

Ο Ατρόμητος προσπάθησε να αντιδράσει, δημιούργησε κι έχασε ευκαιρίες, αλλά οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στο πρώτο ημίχρονο και κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο μέρος η πίεση του Ατρόμητου συνεχίστηκε απέναντι στον Παναιτωλικό που είχε παθητικό ρόλο. Η ομάδα του Αγρινίου κράτησε το πολύτιμο 1-0, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ουάρντα με τρομερό τελείωμα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 0-2!

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Ζησόπουλος, Μπίτολο, Ουμπίντες, Μπάγκα (77' Δ. Παπαδόπουλος), Μπρίτο (57' Βασιλείου), Γροντής (68' Λημνιός), Τόνσο, Λε Ταλέκ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης. Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Μιγκέλ Ροντρίγκεζ, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Τσοκάνης (94' Λεντέσμα), Μάρκος Πάουλο, Οσμάρ Φερέιρα (69' Μαρκόβσκι), Αμρ Ουάρντα, Κλέσιο Μπαούκε, Τομανέ (81' Κουτρομάνος).