Σπουδαία νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης

Αστεράτη η Κέρκυρα!

Η Κέρκυρα νίκησε 2-0 εντός έδρας τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.
thuram

Η Κέρκυρα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον επιθετικό Τουράμ, επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League και έφτασε τους 6 βαθμούς. Οι Αρκάδες από τη μεριά τους έκαναν τραγική εμφάνιση και μετρούν μόλις τρεις βαθμούς μέχρι στιγμής (τη νίκη της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στον Πλατανιά).

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 16ο λεπτό ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 28' διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κόντος, Ζαραδούκας, Ιωάννου, Σπίνουλας, Νίκιτς (82' Γρομητσάρης), Ανδρεόπουλος (70' Ναζίμ), Σιόντης, Επστάιν, Ζορμπάς (65' Ντουαλά), Τουράμ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κοζίτσκι, Σεφίλ (74' Μάσα), Τσουκαλάς, Μπέρτος, Γιαννούλης, Ίγκορ, Χαμντανί (60' Δημούτσος), Καλτσάς (60' Στανισάβλιεβιτς), Νίκο Φερνάντες, Ιωαννίδης.