Κύπελλο Ελλάδας

Διπλά για Άρη και Αγροτικό Αστέρα

Νικηφόρα ξεκίνησε η Άρης τις εφετινές επίσημες υποχρεώσεις του.
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ SUPER LEAGUE  ΟΦΗ-ΞΑΝΘΗ

Οι «κίτρινοι» του Νίκου Αναστόπουλου επικράτησαν 3-0 στη Βέροια του τυπικά γηπεδούχου Αιγινιακού, σε αναμέτρηση για τον 5ο όμιλο του κυπέλλου Ελλάδας, και έδειξαν έτοιμοι για την έναρξη του πρωταθλήματος της Football League, το προσεχές Σαββατοκύριακο. Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Καπνίδης και ακολούθησαν δύο τέρματα του Μιλούνοβιτς, στο 71΄ και στο 82΄.

Ακόμη, ο Αγροτικός Αστέρας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στην αναμέτρηση με την Καλλονή, κατάφερε να γυρίσει το ματς στο β' ημίχρονο και να πάρει τη νίκη με 2-1, στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18' με τον Φράγκο, ο Τεγούσης ισοφάρισε στο 54', ενώ ο ίδιος είχε και δοκάρι στο 81' και στο 86' ο Τάι, που είχε περάσει ως αλλαγή, έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.