Επικράτησε του Πλατανιά στην Τρίπολη

Επιτέλους νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης

Μετά από 5 αγωνιστικές στη Super League o Αστέρας Τρίπολης πήρε την πρώτη του νίκη, επικρατώντας 2-0 του Πλατανιά.
asteras_platanias

Ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος πραγματοποιεί το χειρότερο ξεκίνημα στην ιστορία του στη Super League, καθώς μετράει 4 ήττες σε ισάριθμους αγώνες, ήθελε εναγωνίως τη νίκη κόντρα στον Πλατανιά που πραγματοποιεί το καλύτερο ξεκίνημα, όντας αήττητος με 2 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 4 ματς.

Νικήτρια η ομάδα της Αρκαδίας, η οποία βρήκε τη λύση με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ ο Πλατανιάς τελείωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, αφού στο 55' αποβλήθηκε ο Στάθης.

Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 65ο λεπτό με αυτογκόλ του Βάντερσον και στο 84' ο Καλτσάς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κοσίτσκι, Ιγκόρ, Σεφίλ, Μπέρτος, Γιαννούλης (76' Κυριακόπουλος), Τσουκαλάς, Χαμντανί, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μάσα (56' Ν. Φερνάντες), Γκοντό (62' Ιωαννίδης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Αποστολόπουλος (85' Ντίνας), Στάθης, Γκνιάτιτς, Μενδρινός (64' Μουνάφο), Στανισάβλιεβιτς (78' Γιορέντε), Μανούσος, Γιακουμάκης.