• Νέα μέτρα αν παραμείνει στο 3,5% το πλεόνασμα

Χορταστικό παιχνίδι

Ήττα του Παναιτωλικού στην έδρα του Λεβαδειακού

Ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό για την 8η αγωνιστική της Super League.
levadeiakos-1

Σε ένα από τα πιο χορταστικά παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής, ο Λεβαδειακός πήρε την εντός έδρας νίκη επί του αξιόμαχου Παναιτωλικού με 2-1.

Το ματς στο πρώτο μέρος ήταν κακό, με λίγες φάσεις και τον Λεβαδειακό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, με τον Μάντζιο στο 28ο λεπτό, ενώ στο 42' είχαν την τύχη να πάρουν το προβάδισμα με το γκολ του Γιακουμάκη.

Ο Παναιτωλικός βρέθηκε σε δεινή θέση στις αρχές του β' ημιχρόνου, αφού ο Λεβαδειακός έφτασε στο 2-0 στο 46ο λεπτό με εύστοχο πλασέ του Τόνι Σίλβα. Στο 73ο λεπτό ο Παναιτωλικός μείωσε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκόβσκι, πίεσε τους γηπεδούχους για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά τελικά ο Λεβαδειακός πήρε το τρίποντο της νίκης.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός: Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Μεντί, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Σίλβα, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Μάντζιος.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Ρότσα, Ουάρντα, Τομανέ, Λεντέσμα.