Σπουδαία επικράτηση

Περίπατος του ΠΑΣ Γιάννινα επί της ΑΕΛ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα θριάμβευσε με 4-0 επί της ΑΕΛ στους Ζωσιμάδες για την 8η αγωνιστική της Super League.
pas-larisa

Με πρωταγωνιστή τον Κόντε, ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε θριαμβευτική νίκη επί της Λάρισας στους Ζωσιμάδες με 4-0, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Η ΑΕΛ πήγε στους Ζωσιμάδες με σκοπό να σπάσει την αρνητική παράδοση, αφού η τελευταία νίκη της εκεί ήτταν το Μάιο του 1991! Ωστόσο, ο ΠΑΣ φρόντισε εξ αρχής να δείξει πως είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και μόλις στο 10ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με γκολ του Κόντε. Δεν έμεινε εκεί, αφού λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 27' ο Γιάκος έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αποστολή της Λάρισας έγινε ακόμα πιο δύσκολη όταν ο Κόντε πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το 3-0. Ο ίδιος παίκτης στο 74' έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και με το χατ-τρικ έκανε το θριαμβευτικό 4-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Κοζορώνης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Λίλα, Ναδάλες, Ζάιρο, Γιάκος, Κόντε

ΑΕΛ: Καβουσάκης, Γιοβάνοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Ουρτάδο, Ναβάρο, Φατιόν, Γκόλιας, Ντοντό, Ντέλετιτς, Ναζλίδης