Με γκολ στα τελευταία λεπτά

Σπουδαίο διπλό του ΠΑΣ στην Κέρκυρα

Η Κέρκυρα είχε τις ευκαιρίες, αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη σπουδαία νίκη με 1-0 για την 6η αγωνιστική της Super League.
pas-kerkyra

Με γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 την Κέρκυρα στην έδρα της και συνέχισε την καλή του πορεία στο πρωτάθλημα της Super League μετά από τέσσερις αγώνες.

Στο πρώτο ημίχρονο η Κέρκυρα ήταν καλύτερη και είχε τις ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, αλλά το 0-0 δεν άλλαξε. Στο δεύτερο μέρος, όμως, ο ΠΑΣ ανέβασε την απόδοσή του και βρήκε το γκολ στο 80ο λεπτό από το εξαιρετικό γκολ του Βιντάλ.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης (84' Κόντος), Ιωάννου, Ζορμπάς (76' Γεωργακόπουλος), Γκομές, Ντουαλά (65' Χιντζίδης), Σιόντης, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Κόντε, Ζάιρο (90' Κούτρης), Ναδάλες, Κοζορώνης (73' Γαρουφαλιάς), Γιάκος, Σκόνδρας, Μαμπουλού (52' Βιντάλ).