• ΕΚΤΑΚΤΟ: Σεισμός 6,8 ρίχτερ στην Καλιφόρνια

Ο Ηρακλής επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Σμύρνης

Εύκολα νίκη ο Ηρακλής

Ο Ηρακλής επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυτανζόγλειο για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
iraklis_514_355

Ο Ηρακλής νίκησε εύκολα 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυτανζόγλειο και συνέχισε αήττητος στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. Με την επικράτηση αυτή, ο Γηραιός πήρε την πρώτη θέση του 3ου ομίλου (εκκρεμεί ο αγώνας του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό), την πρώτη του νίκη εντός έδρας μετά τις 7 Φεβρουαρίου(!) και φυσικά την πρώτη του νίκη στην εφετινή σεζόν στην Ελλάδα.

Ο Ηρακλής άνοιξε στο σκορ με τον Πασά στο 32ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κούρος, ο οποίος στο 87ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ο Απόλλων παρέμεινε στους 3 βαθμούς που είχε πάρει στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, νικώντας 1-0 τον ΟΦΗ στη Ριζούπολη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παντελίδης): Περνίς, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης (46' Μπαρτολίνι), Στάμου, Αγγελόπουλος, Ιντζόγλου, Πασάς (86' Κούρος), Μοντέιρο, Λάμπρου, Περόνε (74' Λουκίνας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Σπανός): Χιώτης, Πάνος, Βαλεριάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Ρομάνο, Τσιάρας (65' Τζάνης), Κονέ, Κάσσος (46' Διαμαντόπουλος), Σιατραβάνης, Αλμπάνης (77' Καλλέργης).