• ΕΚΤΑΚΤΟ: Σεισμός 6,8 ρίχτερ στην Καλιφόρνια

Με γκολ του Βιγιαφάνες στο 93' ο Παναθηναϊκός

Έσωσε το βαθμό στο τέλος ο Παναθηναϊκός!

panathinaikos

Με γκολ του Βιγιαφάνες στο 93' ο Παναθηναϊκός πήρε το 1-1 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό στη Νέα Σμύρνη, αλλά ο Παναθηναϊκός έσωσε την παρτίδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και πήρε το 1-1 που τον διατηρεί στο -7 από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ολυμπιακό.

Ο Πανιώνιος ήταν εκείνος ο οποίος είχε τρεις σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν τα κατάφερε. Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκό δεν είχε δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο και αναλώνεται σε μακρινά σουτ αδυνατώντας να μπει με αξιώσεις στην περιοχή των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος ο Στραματσόνι άλλαξε το σύστημα του Παναθηναϊκού αναζητώντας τη λύτρωση, αλλά και πάλι ο Πανιώνιος ήταν αυτός που είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά για να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Μάλιστα, αυτός ήταν που βρήκε και το δρόμο για τα δίχτυα όταν ο Ανσαριφάρντ νίκησε τον Βλαχοδήμο για το 1-0. Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να σώσει την παρτίδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν το γκολ του Βιγιαφάνες διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Γκιοτά, Οικονόμου, Σαββίδης, Κόρμπος, Μασούρας, Ανσαριφάρντ, Μασούντ, Μπεν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βλαχοδήμος, Μέστο, Μολέντο, Κουτρουμπής, Ιβανόφ, Χουλτ, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Γουακάσο, Μπεργκ.