Έγινε 2-2 το 2-0

Η ΑΕΚ αυτοκτόνησε με τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Ατρόμητος απάντησε και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας, στο χορταστικό 2-2 του Ολυμπιακού Σταδίου.
aek-atromitos

Τρομερό παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η ΑΕΚ κρατούσε τη νίκη με το υπέρ της 2-0, αλλά ο Ατρόμητος απάντησε και με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά πήρε το πολύτιμο 2-2, στο ματς για το πρωτάθλημα της Super League.

Η ΑΕΚ ευτύχησε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ, με τον Μάνταλο μόλις στο 3ο λεπτό, ήταν καλύτερη στα πρώτα 25 λεπτά, όμως στη συνέχεια ο Ατρόμητος ισορρόπησε το παιχνίδι και πίεσε για την ισοφάριση.

Παρ' όλα αυτά, πέρα απ' τη φάση του Βασιλείου στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, οι Περιστεριώτες δεν απείλησαν με αξιώσεις την εστία του Γιάννη Ανέστη.

Στο δεύτερο μέρος με το γκολ του Ροντρίγκες στο 60ο λεπτό άπαντες πίστεψαν πως ο αγώνας ουσιαστικά τελείωσε και πως με το 2-0 υπέρ της η ΑΕΚ δύσκολα θα χάσει τη νίκη. Κι όμως, ο τρομερός Ατρόμητος του Κορακάκη δεν το έβαλε κάτω. Στο 71ο λεπτό, στην πρώτη του ουσιαστική επιθετική ενέργεια, ο Λε Ταλέκ βρέθηκε σε θέση βολής και μείωσε σε 2-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ένα λάθος του γκολκίπερ της Ένωσης, Ανέστη, έδωσε την ευκαιρία στον Ούμπιδες να χριστεί σκόρερ και να δώσει το βαθμό για τους φιλοξενούμενους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.