ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Που παίζουν ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Άρης

Ημέρα Δικεφάλων στο Champions League του μπάσκετ

championsleague

Η τέταρτη αγωνιστική του FIBA Champions League αρχίζει απόψε με κρίσιμες μάχες για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ που υποδέχονται τη Βιλερμπάν και τη Σάσαρι αντίστοιχα - Την Τετάρτη με Μπάνβιτ ο Άρης

Στη μάχη του FIBA Champions League ρίχνονται πάλι οι τρεις εκπρόσωποι του ελληνικού μπάσκετ δίνοντας δύσκολα όσο και κρίσιμα ματς για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων.

Η αρχή γίνεται στις 19:00 (ΕΤ3) με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται για τον τρίτο όμιλο τη Βιλερμπάν θέλοντας να διευρύνει το νικηφόρο σερί του σε Ελλάδα και Ευρώπη. Ο Σούλης Μαρκόπουλος δεν υπολογίζει και πάλι στις υπηρεσίες του Βαγγέλη Μαργαρίτη, ενώ αισιοδοξία υπάρχει για τη συμμετοχή του Λίνου Χρυσικόπουλου που ταλαιπωρείται από ελαφρύ διάστρεμμα.

Στις 21:00 (Novasports 2) η ΑΕΚ για τον πέμπτο όμιλο θέλει να επιστρέψει στις νίκες υποδεχόμενη τη Σάσαρι και να κλείσει την παρένθεση της ήττας από την Μπεσίκτας στο ΟΑΚΑ. Ο Νίκολα Ιβάνοβιτς είναι η μοναδική πλην όμως σημαντική απουσία για τους «κιτρινόμαυρους».

Την Τετάρτη στις 21:00 (Novasports 2) για τον πρώτο όμιλο ο Άρης φιλοξενεί την αήττητη σε Champions League και Τουρκία Μπάνβιτ, σε ένα ματς που έχει χαρακτηριστεί ως παιχνίδι της αγωνιστικής από τη διοργάνωση. Ο Βασίλης Καββαδάς παραμένει στα πιτ, ωστόσο ευρωπαϊκό ντεμπούτο θα κάνει ο Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της αγωνιστικής και οι βαθμολογίες:

Α' όμιλος
Φράπορτ Σκαϊλάινερς-Νίμπουρκ 21:00
Χέλιος Ντομζάλε-Μπάκεν Μπέαρς 21:00
Άρης-Μπάνβιτ (9/11, 21:00)
Μονακό-Ιρόνι Ναχαρίγια (9/11, 21:30)

Βαθμολογία
Μονακό 3-0
Άρης 3-0
Μπάνβιτ 3-0
Νίμπουρκ 2-1
Σκαϊλάινερς 1-2
Χέλιος Σανς 0-3
Ναχαρίγια 0-3
Μπάκεν Μπέαρς 0-3

Β' όμιλος
Χίμικ-Κατάγια 18:00
Άβτοντορ-Καρσίγιακα 19:00
Λε Μαν-Οραντέα 21:30
Βενέτσια-Μακάμπι Ρισόν (9/11, 21:30)

Βαθμολογία
Λε Μαν 2-1
Σάρατοφ 2-1
Μακάμπι Ρισόν 2-1
Καρσίγιακα 2-1
Βενέτσια 1-2
Οραντέα 1-2
Χίμικ 1-2
Κατάγια 1-2

Γ' όμιλος
ΠΑΟΚ-Βιλερμπάν 19:00
Ρόζα Ράντομ-Ουσάκ 19:30
Βέντσπιλς-Βαρέζε (19:00, 9/11)
Όλντενμπουργκ-Νεπτούνας (21:00, 9/11)

Βαθμολογία
Νεπτούνας 3-0
ΠΑΟΚ 2-1
Όλντενμπουργκ 2-1
Βέντσπιλς 1-2
Ουσάκ 1-2
Βιλερμπάν 1-2
Ρόζα Ράντομ 1-2
Βαρέζε 1-2

Δ' Όμιλος
Μέγκα Λεκς-Γιουβέντους 21:00
Αβελίνο-Οστάνδη 21:30
Τσιμπόνα-Μόρναρ (21:00, 9/11)
Τενερίφη-Στρασμπούρ (21:30, 9/11)

Βαθμολογία
Τενερίφη 3-0
Αβελίνο 3-0
Γιουβέντους 2-1
Μόρναρ 2-1
Στρασμπούρ 1-2
Μέγκα Λεκς 1-2
Οστάνδη 0-3
Τσιμπόνα 0-3

Ε' όμιλος
ΑΕΚ-Σάσαρι 21:00
Μπεσίκτας-Ζιέλονα Γκόρα (9/11, 19:00)
Ζολνόκι-Παρτιζάν (9/11, 19:00)
Σαρλερουά-Λούντβιγκσμπουργκ (9/11, 21:30)

Βαθμολογία
Μπεσίκτας 3-0
ΑΕΚ 2-1
Σάσαρι 2-1
Παρτιζάν 2-1
Ζιέλονα Γκόρα 1-2
Λούντβιγκσμπουργκ 1-2
Ζολνόκι 1-2
Σαρλερουά 0-3

Πηγή: sport-fm.gr

Δεν υπάρχουν ακόμη σχόλια.

Υποβολή απάντησης

Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ.
Παρακαλώ εισάγετε το email σας εδώ.
Παρακαλώ εισάγετε το σχόλιο σας εδώ.