Λεβαδειακός - Ξάνθη

Ισοπαλία στη Λιβαδειά

Λεβαδειακός και Ξάνθη μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο 1-1 που έγραψε την ιστορία της αναμέτρησης στη Λιβαδειά.

Χωρίς νικητή, αλλά με δύο γκολ και πολλές ευκαιρίες έληξε η αναμέτρηση της Λιβαδειάς ανάμεσα στο Λεβαδειακό και την Ξάνθη, για το πρωτάθλημα της Super League. Οι γηπεδούχοι με γκολ στα τελευταία λεπτά έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ο Λεβαδειακός είχε την κατοχή, αλλά η Ξάνθη την ουσία. Κι αυτό γιατί αν και οι γηπεδούχοι είχαν την μπάλα στα πόδια τους, δεν μπορούσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι, αντίθετα, βρήκαν το γκολ στο 22ο λεπτό με σκόρερ τον Γιουνές.
Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός ανέβασε την απόδοσή του κυνηγώντας την ισοφάριση και πίεσε την Ξάνθη που παρουσίασε πιο παθητικό ρόλο με στόχο τη διαφύλαξη του υπέρ της αποτελέσματος. Τελικά οι Βοιωτοί λυτρώθηκαν στο 80ο λεπτό με το γκολ του Ουόν, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, αν και στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα ανοιχτό και το 1-1 φάνταζε εύθραυστο.