2-0 την Βέροια

Καθάρισε η Κέρκυρα στο δεύτερο ημίχρονο

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος η Κέρκυρα νίκησε 2-0 τη Βέροια εντός έδρας.
kerkyra-2

Η Βέροια προσπάθησε και ήταν καλύτερη, αλλά η Κέρκυρα με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τη μεγάλη εντός έδρας νίκη με 2-0, για το πρωτάθλημα της Super League.

Η Βέροια ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης. Είχε την κατοχή της μπάλας και τη μεγάλη ευκαιρία με δοκάρι, η Κέρκυρα όμως έφερε το ματς στα μέτρα της όταν στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου πήρε το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μαλόν στο 52ο λεπτό.

Η Βέροια προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν πλέον το ψυχολογικό πλεονέκτημα μετά το γκολ-δώρο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα έφτασαν αγκαλιά με τη νίκη όταν ο Τουράμ έκανε δύο τα τέρματα του ματς.

Στο 85' η Βέροια είχε την ευκαιρία να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς, αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε το πέναλτι του Μεληκιώτη.

Η ενδεκάδα της Κέρκυρας: Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ζαραδούκας, Ιωάννου, Βενέτης, Σιόντη, Νίκιτς, Γεωργίου, Ζορμπάς, Κόντο, Τουράμ.

Η ενδεκάδα της Βέροιας: Βασιλαντωνόπουλος, Σισοκό, Άρσε, Σισίνιο, Μαλόν, Ασίγκμπα, Καλί, Βίτι, Λινάρδος, Χαροντάκης.