Με δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών ο Λεβαδειακός

Καθάρισε στο β' μέρος ο Λεβαδειακός

levadiakos

Με δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών ο Λεβαδειακός πήρε το τρίποντο, επικρατώντας 3-0 του Ηρακλή.

Υπόθεση τριών λεπτών ήταν η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ηρακλή, με την ομάδα της Βοιωτίας να σκοράρει δις και να παίρνει την πολύτιμη νίκη με 3-0, βυθίζοντας κι άλλο στη βαθμολογία τον Γηραιό.

Το ματς ήταν κακό και παρά το γεγονός πως ο Λεβαδειακός είχε την κατοχή, δεν μπορούσε να δημιουργήσει φάσεις στα αντίπαλα καρέ. Οι «πράσινοι» άρχισαν να ανεβαίνουν μετά το 65' και να γίνονται απειλητικοί, με αποτέλεσμα να φτάσουν στο γκολ. Οχι μία φορά, αλλά δύο! Στο 72ο λεπτό ο Μιλιάζες έκανε το γέμισμα, ο Μάντζιος με κεφαλιά βρήκε τον Γιακουμάκη και αυτός με νέα κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Προτού κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Λεβαδειακός έφτασε στο 2-0 με κεφαλιά του Τόνι Σίλβα στο 75ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα του θριαμβευτικού 3-0 έβαλε ο Βαγγέλης Μάντζιος, ο οποίος στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Καρμπουέ, Τόνι Σίλβα, Μάντζιος.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Καραγκούνης, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Κούρος, Κυριακίδης, Λάμπρου, Λεοζίνιο, Λουκίνας