Χορταστικό ματς στο Αγρίνιο

Σπουδαία νίκη για τον Παναιτωλικό

Χορταστικό ματς στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να επικρατεί 2-1 της Λάρισας, για το πρωτάθλημα της Super League.

Σπουδαίο ματς στο Αγρίνιο ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΛ, για το πρωτάθλημα της Super League. Οι γηπεδούχοι πήραν στο τέλος τη μεγάλη νίκη με 2-1, με πρωταγωνιστή τον Μαρκόβσκι.

Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος και πιο απειλητικός στο πρώτο ημίχρονο από τη Λάρισα, που εμφανίστηκε με τον Σάκη Τσιώλη στην τεχνική της ηγεσία. Πέραν του δοκαριού, οι Αγρινιώτες είχαν και το γκολ με τον Ουαρντά στο 41ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, όμως, η Λάρισα εμφανίστηκε πιο δυναμική και με τον Ναζλίδη στο 54' έφερε το ματς στα ίσια, ενώ είχε και αυτή μεγάλη ευκαιρία με δοκάρι για να σκοράρει και δεύτερο τέρμα. Ο Παναιτωλικός, όμως, ήταν αυτός που πέτυχε δεύτερο τέρμα και λυτρώθηκε, με τον Μαρκόβσκι στο 85ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 2-1.