Ισοπαλία στις καθυστερήσεις

Τα είχε όλα το ντέρμπι του Μιλάνου

Σ' ένα από τα καλύτερα μιλανέζικα ντέρμπι των τελευταίων ετών, η Ιντερ ισοφάρισε τη Μίλαν σε 2-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.
inter-milan

Οι ροσονέρι της Μίλαν έπαιξαν σαφώς καλύτερα, είχαν ευκαιρίες αλλά και τη μερίδα του λέοντος στο σκορ μέχρι και ένα λεπτό πριν από το τέλος.

Υπεύθυνος γι' αυτό ήταν ο Σούσο ο οποίος είχε χαρίσει δύο φορές το προβάδισμα στην ομάδα του με δύο έξοχα γκολ.

Ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει ο Καντρέβα με την Ιντερ να γελά τελευταία με το γκολ του Πέρισιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Αμπάτε, Παλέτα, Γκουστάβο Γκόμες, Ντε Σίλιο, Λοκατέλι, Κούτσκα, Μποναβεντούρα (88' Πάσαλιτς), Σούσο, Νιανγκ (79' Λαπαντούλα), Μπάκα (71' Φερνάντες)

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ'Αμπρόζιο, Μιράντα, Μεδέλ (37' Μουριγιό), Ανσάλντι (65' Ναγκατόμο), Ζοάο Μάριο, Μπρόζοβιτς (75' Γιόβετιτς), Κοντογκμπιά, Καντρέβα, Πέρισιτς, Ικάρντι.