Τρομερή ανατροπή Ατρομήτου

atromitos

Σ' ένα αλησμόνητο ματς, ο Ατρόμητος, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 και 3-1 από τον ΠΑΟΚ νίκησε 4-3 στην Τούμπα χάρη σε γκολ του Τόνσο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο ΠΑΟΚ που είχε χάσει από το 13' τον Γλύκο με τραυματισμό, στο δεύτερο μέρος έχασε με τραυματισμούς και τους Ροντρίγκες και Πέλκα. Ο Λε Ταλέκ στο 56' μείωσε σε 2-1 με όμορφη κεφαλιά μέσα από την περιοχή, όμως ο Μυστακίδης στο 69' έκανε το 3-1 δίνοντας ξανά αέρα δύο τερμάτων στον ΠΑΟΚ.

Όλα άλλαξαν όμως στο 73', όταν ο Κάνιας έκανε χέρι μέσα στην περιοχή και αποβλήθηκε, με τον ρέφερι να δίνει πέναλτι στον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες από την άσπρη βούλα έκανε το 3-2, ενώ στο 86' ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε για τον Ατρόμητο από κοντά σε 3-3! Σαν να μην έφτανε όμως αυτό, στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα και ο Μάρτιν Τόνσο με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το ιστορικό 4-3 για τον Ατρόμητο.

ΠΑΟΚ: Γλύκος (13’ Μπρκιτς), Μάτος, Λέοβατς, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Κάνιας, Τσίμιροτ, Πέλκας (69' Σάκχοφ), Κάμπος, Ροντρίγκες (46’ Μυστακίδης), Κουλούρης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κυβρακίδης, Μπάγκα, Ουμπίδες, Λημνιός (82' Παπαδόπουλος), Τόνσο, Ζησόπουλος (50 Μπρίτο), Λε Ταλέκ.