Nίκησε 3-0 τον Πλατανιά

Ξέσπασε στο τέλος η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ τα βρήκε σκούρα κόντρα στον Πλατανιά, αλλά με τρία γκολ στα τελευταία λεπτά έφτασε στο επιβλητικό 3-0.
ÐÏÄÏÓÖÁÉÑÏ SUPERLEAGUE ÁÅÊ - ÐËÁÔÁÍÉÁÓ

Η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε κόντρα στον αξιόμαχο Πλατανιά, οι αποδοκιμασίες από τις εξέδρες του ΟΑΚΑ είχαν αρχίσει να ακούγονται, αλλά τελικά με τρία γκολ στα τελευταία λεπτά έφυγαν τα μαύρα σύννεφα πάνω από το γήπεδο. Η Ένωση νίκησε 3-0 την ομάδα των Χανίων για το πρωτάθλημα της Super League και γλίτωσε νέες γκρίνιες από κόσμο και διοίκηση.

Η ΑΕΚ βρήκε τη λύτρωση στο 77ο λεπτό όταν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Γκάλο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κολοβέτσιος πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στον Μάνταλο, ο οποίος με κοντινό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Σωτηρίου! Στο 87' ο Αραβίδης «κλείδωσε» τη νίκη σκοράροντας για το 2-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μάνταλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Χρ. Γκράνας

Κίτρινες: Μάνταλος, Λαμπρόπουλος

ΑΕΚ (Ζοζέ Μοράις): Μπάρκας, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον (63΄ Γαλανόπουλος), Αραβίδης, Μάνταλος, Πατίτο (90΄+2 Τσέλιος), Αλμέιδα (63΄ Πέκχαρτ)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ.Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Κάργας (80΄ Γουνδουλάκης), Καρυπίδης, Γιορέντε, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Αποστολόπουλος (67΄ Μενδρινός), Ντεβέσα (67΄ Στανισάβλιεβιτς), Μανούσος, Γιακουμάκης