Νέα απώλεια για την «Ένωση»

Η ΑΕΚ κόλλησε στην Κέρκυρα

Η ΑΕΚ έμεινε στο 1-1 στην Κέρκυρα με την τοπική ομάδα.
aek

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο σκορ, αλλά η σκληροτράχηλη Κέρκυρα έσωσε το βαθμό και το 1-1 έγραψε την ιστορία της αναμέτρησης για τη Super League.

Η Κέρκυρα μπήκε δυνατά στο ματς, αλλά η ΑΕΚ ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Λαμπρόπουλο στο 15ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ είχε μεγαλύτερη επιθετική διάθεση, αλλά η Κέρκυρα ευτύχησε να φτάσει στην ισοφάριση στο 74ο λεπτό. Ο Σπίνουλας έφυγε στην πλάτη του Ντίντακ, έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι και ο Τουράμ με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Σιόντης, Νίκιτς, Κόντος, Επστάιν, Ντουαλά, Τουράμ.

ΑΕΚ: Μπάρκας, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Αραβίδης, Αλμέιδα.