ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΟΙ

Διπλό του Πλατανιά στο Αγρίνιο

Ο Πλατανιάς πήρε σπουδαία νίκη στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού με 2-1.

Ο Παναιτωλικός προβλημάτισε κόντρα στον Πλατανιά και η ομάδα των Χανίων πήρε σπουδαίο διπλό (2-1), στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του
πρωταθλήματος της Super League.

Χωρίς να έχει δημιουργηθεί η μεγάλη φάση, ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό. Ο Μανούσος κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση, ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 54' ο Παναιτωλικός έχασε τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει και στο επόμενο λεπτό ο Πλατανιάς τον τιμώρησε, φτάνοντας στο 0-2 με γκολ του Καρυπίδη.

Στο 81ο λεπτό ο Ρέις, στο ντεμπούτο του, πέτυχε ένα όμορφο γκολ και μείωσε για τον Παναιτωλικό ο οποίος πίεσε για να σώσει την παρτίδα, αλλά το 2-1 δεν άλλαξε και οι Κρητικοί έφυγαν με το τρίποντο της νίκης στο σακούλι τους.