Ισοπαλία πρόκρισης για την Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε 1-1 στην έδρα της Λέστερ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Champions League.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης άντεξε στην έδρα της Λέστερ, πήρε σπουδαίο 1-1 και σε συνδυασμό με τη νίκη 1-0 στο πρώτο ματς προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Champions League.

Η Λέστερ κυνήγησε το γκολ για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα, είχε ευκαιρίες να το κάνει, αλλά τελικά η Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν αυτή που βρήκε το γκολ στην κόντρα και προηγήθηκε 0-1 με τον Σαούλ στο 26ο λεπτό, κάνοντας τρομερά δύσκολο το έργο των γηπεδούχων. Η Λέστερ έφτασε στην ισοφάριση με τον Βάρντι στο 61ο λεπτό, αλλά ήθελε ακόμη δύο γκολ για την πρόκριση, με την Ατλέτικο να αντέχει έως τέλους και να παίρνει αυτή το «εισιτήριο».

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Μόργκαν, Μπεναλουάν, Φουχ,ς Μαχρέζ, Ντίντι, Ντρίνκγουοτερ, Ολμπράιτον, Οκαζάκι, Βάρντι

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Χουανφράν, Σάβιτς, Γκοδίν, Φιλίπε Λουίς, Σαούλ, Γκάμπι, Χιμένες, Κόκε, Καράσκο, Γκριεζμάν