1-1

Χορταστική ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη

KLONARIDIS

Πανιώνιος και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 στη Νέα Σμύρνη για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό (1-1), στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Παναθηναϊκός στάθηκε άτυχος στο πρώτο μέρος, αφού έχασε δύο ποδοσφαιριστές. Τον έναν με αποβολή και τον άλλον με τραυματισμό. Συγκεκριμένα, στο 12ο λεπτό ο Ζέκα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για φάουλ στον Μασούντ και στο 32' ο Βιγιαφάνες τραυματίστηκε και έδωσε τη θέση του στον Μαρινάκη.

Παρά τις ατυχίες του ο Παναθηναϊκός δεν πτοήθηκε. Αντίθετα βρήκε το γκολ στο 38ο λεπτό με τον... συνήθη ύποπτο Μάρκους Μπεργκ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος ανέβασε την απόδοσή του και εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα, φτάνοντας στο 1-1 στο 56ο λεπτό με γκολ του Μασούρα.

Στον υπόλοιπο χρόνο μέχρι το τέλος, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες για το δεύτερο γκολ, αλλά το 1-1 έγραψε την ιστορία της αναμέτρησης. Οι «πράσινοι» ανέβηκαν στους 2 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία των πλέι οφ και ο Πανιώνιος πήρε τον πρώτο του βαθμό.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μασούντ, Μπεν, Γεσίλ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βλαχοδήμος, Μέστο, Κουτρουμπής, Μολέντο, Χουλτ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Βιγιαφάνιες, Εμποκού, Κλωναρίδης, Μπεργκ.