Ο ΠΑΟΚ έχει το προβάδισμα

To γκολ του Πέδρο Ενρίκε έδωσε στον ΠΑΟΚ προβάδισμα πρόκρισης επί της Ολιμπίκ Ντόνεσκ μετά το τελικό 1-1.

Η...νεοφώτιστη στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις κατάφερε να προηγηθεί στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο Δικέφαλος του Βορρά κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα, με τον Πέδρο Ενρίκε στο 59'.

Από εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ έκανε διαχείριση του ματς, θα μπορούσε όμωε να σκοράρει για μία ακόμη φορά αν ο Πρίγιοβιτς ήταν πιο εύστοχος στην τελική προσπάθεια.

Ολιμπίκ Ντόνετσκ (Ρομάν Σανζάρ): Μαχαράτζε, Νιεμχανίνοφ, Σαμπάνοφ, Κραβτσένκο, Λουκιάντσουκ, Τσιμπάλιουκ, Μπογκντάνοφ, Κομούτοφ (69' Μικάλοφ), Μόχα (64' Μιχούνοφ), Σεστάκοφ, Μπιλένκι (78' Σοντέι).
ΠΑΟΚ (Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς): Ρέι, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Σάκχοφ (55' Μπίσεσβαρ), Μακ (81' Πέλκας), Κάμπος (55' Ενρίκε), Πρίγιοβιτς.