Πρεμιέρα με διπλό για τον Πανιώνιο

Ο Πανιώνιος μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες φεύγει από την Κέρκυρα με τους
τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας 1-0 για την 1η αγωνιστική της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν πάρα πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου από τις δύο ομάδες. Κυρίως οι παίκτες των φιλοξενούμενων δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια με τους Μασούντ, Μασούρα και Λάμπρου να είναι εκτός αγώνα. Στα τελευταία λεπτά, όμως, και συγκεκριμένα μέσα σε 6 λεπτά οι δύο ομάδες έχασαν από ένα πέναλτι και συνάμα την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ.

Τελικά ο Πανιώνιος ήταν αυτός που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με το γκολ του Ντουρμισάι στο 53ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Κέρκυρα: Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Σοϊλέδης, Σιόντης, Ντιογκό, Νούνες, Ζορμπάς, Επστάιν, Τουράμ

Πανιώνιος: Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου, Μασούντ, Μασούρας, Ντουρμισάι