Βαθμός-χρυσάφι για τον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος, αλλά ο Παναιτωλικός έφυγε με το 1-1 από τους Ζωσιμάδες, στην αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και ήταν πιο δραστήριος και απειλητικός. Στο 22ο λεπτό κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το γκολ του Σολτάνι, ενώ δημιούργησε και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει μεγαλύτερο πλεονέκτημα για τη νίκη.

Μάλιστα, στο 64ο λεπτό είχε δοκάρι. Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, ο Κόντε έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε άουτ.

Ο Παναιτωλικός δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε λίγο αργότερα να ισοφαρίσει. Στο 69ο λεπτό ένα εκπληκτικό φαλτσαριστό σουτ του Μοράρ έφερε το ματς στα ίσια. Λίγο μετά το 1-1 ο ΠΑΣ έχασε σπουδαία διπλή ευκαιρία (δοκάρι) για να πάρει ξανά το προβάδισμα.